מרפסות שמש

מרפסות שמש

קבוצת אביאל אור מתמחה בהרחבת מרפסות שמש בכל הארץ -אנו נלווה אתכם לכל אורך תהליך הרחבת מרפסות שמש, אנו מתמחים בהרחבת מרפסות בפלדה והרחבת מרפסות מבטון.

מרפסת שמש הנה תוספת שטח לדירה הקיימת ומשביחה את איכות החיים של בעלי הדירה ואת שווי הנכס

Ø     הרחבת המרפסות מעלה את שווי הנכס בוודאות, קבוצת אביאל אור מספקת לדיירים המבצעים הרחבת מרפסת שמש הערכת שווי על ידי שמאי מקרקעין אשר יעריך את עליית שווי הנכס בעקבות הרחבת המרפסת.

בזמן שניגשים לפרויקט הרחבת מרפסות שמש מומלץ לבחור אנשי מקצוע המתמחים בתחום הרחבת המרפסות.

על פי חוק המרפסות לכל דירה במדינת ישראל ישנה הזכות לבניית מרפסת שמש בגוד של עד 12 מ"ר ללא תלות בזכויות הבניה הקיימות.

כלומר מגיעות לכל דירה הזכויות לבניית מרפסת שמש בגודל של 12 מ"ר.

 

·        במקרים מסוימים ניתן לבנות מרפסות בשטח גדול יותר מ- 12 מ"ר אך זה תלויי בזכויות הבניה ודורש בדיקה תכנונית לכל אזור בנפרד.

·       בנוסף, אם יש לכם כיום מרפסות הקטנות מ-12 מ"ר, ניתן להרחיב את המרפסת בשיטות שונות עד לגודל של 12 מ"ר ללא צורך בזכויות בניה נוספות, או להרחיב לגוד הגדול מ-12 מ"ר אם זכויות בניה מאפשרות זאת .

·       במקרים מסוימים ניתן לבנות או להרחיב מרפסות עד לשטח של 20 מ"ר

 

לכל תוספת של מרפסת חייבים להתחיל בהוצאת היתר בניה

אנו בקבוצת אביאל אור מעניקים לדיירים שירות משלב התכנון והגשת היתר בניה ועד סיום הפרויקט והוצאת אישור (טופס 5) מהרשות המקומית

על מנת לבנות מרפסות שמש חייבים את הסכמת 75% מדיירים הבניין לבניה אך לא חייב שכולם ייבנו בפועל את המרפסותישנן שתי שיטות עיקריות לבניית מרפסות
:

 בניית מרפסות שמש מבטון

 

בניית מרפסות מבטון היא השיטה הוותיקה יותר ותהליך הבניה הוא חפירת יסודות, יציקת הבטון, בניית השלד ולאחר מכן הגמר מבחוץ ומבפנים.

היתרון העיקרי של מרפסות הבטון הוא האמינות והחוזק של מרפסות אלה שנתמכות על עמודים מסיביים אשר תורמים לחיזוק הבניין.

בנוסף, העובדה שבניית מרפסות בטון היא השיטה הנפוצה בארץ מבטיחה שלקבלני הבנייה יהיה ניסיון של שנים רבות בסוג הבנייה הזה.

מרפסות בבניה מבטון משתלבות בחזית הבניין בצורה טבעית שכן, גם הבניין הקיים וגם התוספת בנויים מאותם חומרים ולכן ניתן להתאים את המראה של התוספת למבנה הקיים בצורה מושלמת.

 

ניתן לבנות מרפסות מבטון בצורות שונות וישנה גמישות רבה יותר למבנים הבנויים בצורה לא קונבנציונלית, וכן לגבי הגימור והחיפוי של המרפסת, ניתן לשלב כל חיפוי וכל חומר מבוקש.

בשל תוספת המשקל ועומס על הבניין הקיים ישנה אפשרות שלאחר בדיקה הנדסית לא ניתן יהיה לבצע תוספת מרפסות מבטון למבנה ולכן במקרה כזה השיטה השנייה של בניית מרפסות מפלדה תיתן מענה ופתרון לבעיה זו.

 

לייעוץ ראשוני ללא עלות ובחינת האפשרות להרחבת המרפסות וללא התחייבות ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם

 

בניית מרפסות שמש מפלדה מרפסות תלויות

מרפסות פלדה בנויות ועשויות מקורות פלדה מגולוונות אשר אינן מחלידות (מרפסות תלויות).

העובדה כי מרפסות הפלדה (מרפסות תלויות) הן קלות משקל ואינן מעמיסות משקל רב על שלד הבניין הקיים, אינה מנוגדת לחוזק ויציבות מרפסת פלדה לעומת מרפסות בטון, כלומר מרפסות אלו בטיחותיות ויציבות כמו מרפסות בטון.

יתרונן העיקרי של מרפסות פלדה (מרפסות תלויות)  הינו מהירות הבניה וההתקנה של המרפסות באתר הבניה  הגדול ביותר של מרפסות הפלדה הוא מהירות ההרכבה והבנייה שלהן ותהליך העבודה הנקי שכמעט ואינו מפריע לדיירים.

המרפסות מורכבות על גבי עמודי הבניין הקיימים כך שאין צורך בבניית עמודים נוספים לבניין שעלולים לחסום את הנוף או את השמש ולהכביד על חזות הבניין.

מרפסות הפלדה (מרפסות תלויות) נבנות במפעל ייחודי אשר מקבל את היתרי הבניה בהתאם לבניין הקיים, המרפסות נתלות בהתאם להוראות המהנדסים ומחוברות לעמודי הבניין הקיים בנקודות עיגון.

מרפסות פלדה (מרפסות תלויות)  יכולות להעניק פתרון במקרים רבים שבהן לא ניתן לבנות מרפסות בטון כגון : מעל חניות שלא ניתן לבנות עמודים בחניה, מעל דירות גן, מעל קומת מסחר, ועוד סיבות שונות שמכוחן לא ניתן לבנות מרפסות מבטון ולהעמיד עמודים.

 

מרפסות הפלדה (מרפסות תלויות)  יקרות מעט ממרפסות בבניה מבטון אך הן נותנות מענה ייחודי שבלעדיו לא ניתן לבצע תוספת מרפסות.

אנו בקבוצת אביאל אור מספקים לדיירים שירותי שמאי מקרקעין אשר יעריך לדיירים את ערך שווי התוספת לנכס, בנוסף אפשרויות הסחירות של הדירה עולות בצורה משמעותית.

הגדלת מרפסות עם קבוצת אביאל אור מתבצעת משלב התכנון, הוצאת היתרים בניה, ביצוע מהיר, ובנוסף לאחר סיום הרחבת מרפסת קבלת טופס 5 מהרשות המקומית.

 

לייעוץ ראשוני ללא עלות ובחינת האפשרות להרחבת המרפסות וללא התחייבות ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם